З книги Юрія Іллєнка "За українську Україну. Відкритий лист українцям". Це не дослівний уривок, а вибраний текст, сформований з окремих речень книги, які об'єднані однією думкою. Мета - показати, наскільки влучно про реалії сучасного буття Юрій Герасимович написав ще у 2000 році.
Віртуальна війна - так розпочалося ХХІ століття для неньки України. Ревуть ТВ-гармати, палають стріхи мас-медіа, голосять вдовиці заглиблих героїв по обидва береги телеекранів. А більше нічого для війни й не потрібно.
Віртуальна війна - так розпочалося ХХІ століття для неньки України. Ревуть ТВ-гармати, палають стріхи мас-медіа, голосять вдовиці заглиблих героїв по обидва береги телеекранів. А більше нічого для війни й не потрібно.
Піар-війна в розпалі - це віртуальна реальність інформаційного простору.
Доки ми чесно не відповімо собі лише на єдине запитання, яке, до речі, поставив перед Адамом сам Господь Бог ще з райських часів: "Де ти?" - доти ми й не зможемо управляти власним життям. Ми не знаємо, де ми, і не хочемо знати, бо нам навмисне замулюють очі різними віртуальними байками.
Через те, що Адам не зумів відповісти Богові, де він, його і було вигнано з Раю. На одвічне запитання "де ти?" має відповісти кожен без винятку, без ухиляння від цього питання, і з собору відповідей створити реальність свого життя.
Ми живемо в інформаційному просторі-часі, і це єдина автентична реальність нашого буття. Гомо сапієнс - це вже в минулому, зараз ми - гомо інформус - людина як об'єкт маніпулювання в інформаційному просторі. А стали такими, бо не зводимо очей з абсолютно непрозорої для нас, споживачів, інформаційної віртуальної реальності телеекрана.
Україні бракувало не національної ідеї для раптового створення свого суверенного інформаційного простору, а розуміння, що ми живемо в інформаційній формації розвитку цивілізації, і що національна ідея - це і є національна операційна система управління суверенним інформаційним простором, основою якої є державна мова.
ХХ століття закінчилося черговим перерозподілом світу, але не географічним, а за принципом інформаціних просторів, що існують паралельно і конкурентно.
Людина інформована - це людина елітна, тобто, найлюдяніша людина. Інформаційний простір - це середовище існування і виживання сучасної людини.
Захистити державу - значить, захистити її суверенний інформаційний простір.