Підсумки інформаційної пропаганди, якій піддалися жителі України, жахливі. Продовжувати навіть вести дискусії пропало бажання. Потрібно, щоб охолов емоційний вогонь суспільства і осів пил наслідків.
Але, залишити все, як є, мовчки відійти - не правильно, і я не можу.
Пишу ці роздуми у блозі, а не в соцмережах. Бо соцмережі останнім часом нагадують обстановку психлікарні. Будь-які аргументи вже ні ким не сприймаються, донести щось в спокійному діалозі нічого не можливо. Кожен сліпо відстоює свою думку, а раціональну думку розуміти не бажає. Тому, нехай прочитає той, кому дійсно важливо і небайдуже...
Про політичну позицію і Президентів
2010 року, коли до фіналу виборчих перегонів вийшли Янукович і Тимошенко, я вперше на виборах не проголосував за жодного з запропонованих кандидатів, а перекреслив бюлетень. Знання і досвід підштовхували до цього, бо бачив відверте зло для розвитку країни в обох кандидатах. Минув час - і він запевнив у правильності такого вибору.
2014 року, на відміну від багатьох тих, хто сьогодні голосно кричить, що Порошенко зламав йому життя, я за Петра Олексійовича теж не голосував. Свідомо, бо розумів, що він не є тим лідером, який поведе Україну тим шляхом, який їй потрібен, і яким його окреслили Два майдани останні 10 років. Хоча сам Порошенко створив себе, скориставшись останнім Майданом. Тим, не менше, я сьогодні більш схильний підтримати його політичну позицію, ніж позицію його противників. Я змінив свою думку про Порошенка на більш позитивну, хоча чотири роки не жалкував критики і неприязні до нього як Президента.
У той же час, багато тих, хто привели колись Порошенка до влади, сьогодні ллють на нього стільки бруду, скільки не отримував, мабуть, жоден інший керівник нашої держави. Ці ж люди, після президентських виборів, віддали свої голоси БПП і Народному фронту, які, у підсумку, й склали основу нинішньої коаліції, нинішнього уряду і призначили керівників усіх державних підприємств. Я не голосував ні за Порошенка, ні за БПП, ні за Народний фронт.
Усім в країні всі ці роки управляв парламент і призначений ним уряд.
Після (анти)конституційної реформи, Президенту залишили лише дві сфері впливу - силовий і міжнародний. Глава держави і займався саме цим - армією і дипломатією. Його діяльність об'єднувало одне - захист України від агресії Росії. Він за ці роки вдало відновив потужність армії і переконав правителів найсильніших країн світу - об'єднатися заради придушення російської агресії. І виконав це на відмінно. Паралельно, добився підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, і як наслідок - безвізового режиму. Коли українець, який вперше у житті зміг, завдяки цьому, побачити європейські країни, критикує Президента, він лукавить і дурить сам себе. Якщо ти вже такий принциповий і послідовний - сиди дома, або їздь до Росії.
Про сьогодні
Нині в Україні соціальна криза. Вона зумовлена бідністю населення. Це, у першу чергу, - низька пенсія і зарплата, високі тарифи. Це зачепило більшість громадян. У тому числі, й мене, і моїх рідних. І ми хочемо змінити це. Хочемо не виживати, а жити гідно. Кожен хоче, і я хочу.
А що потрібно зробити, щоб прийшли зміни? Зміни у нашому соціальному достатку - зарплатах, пенсіях, робочих місцях, тарифах? Потрібно змінити у владі тих, хто впливає на ці стандарти. Нам усім вже остогидли ці продажні і корумповані депутати і призначені ними міністри. Вони доводять людей до бідності і відчаю. Значить, потрібно змінювати їх!
А для цього у нас є чудова можливість уже цієї осені - обрати нові партії до Верховної Ради, які сформують новий уряд. Це - саме та можливість і той шанс, коли можна домагатися змін без Майданів і громадянських конфліктів. Найкращий Майдан - це вибори. Але ж люди, продовжуючи обирати до влади негідних людей, нав'язаних їм пропагандою, підштовхують країну до нових Майданів. Бо суспільство розвивається набагато швидше, ніж змінюється влади. І, кожного разу, люди, не отримавши бажаного, ідуть на нові протести.
Про Вибори Президента і Верховної Ради
Сьогодні ми вибираємо Президента. Людину, яка на своїй посаді може робити лише дві речі - займатися армією і дипломатією. Не маючи жодних повноважень на зміну соціального достатку людей. Бо, президент - не Уряд, Президент - не Парламент. Тому, якщо нинішній Президент вдало справляється з оборонкою і сформував тісні міжнародні зв'язки з керівниками інших світових держав - нащо його змінювати?
Навіщо ставити керівником армії і міжнародних відносин людину нову, слабку і боягузливу, неосвічену й недосвідчену? Навіщо, і так у складний соціальний час, додавати ще одну проблему - проблему зовнішньої агресії?
Росія, яка за останні роки показала, що вона ні з чим не церемонитися, і готова вбити скільки завгодно людей, побачивши на чолі України Зеоенського, відразу ж випробує його і вдарить по всіх фронтах. Росія тільки цього і чекала 5 років. Це те, що їй і треба від нас. Якщо ми оберемо такого президента - нова війна невідворотня!
Та, навпаки, щоб зберегти шанс на позитивні зміни у країні, шанс на покращення соціального достатку людей (зарплат, пенсій, тарифів), треба хоча б зберегти державу як таку, не дати відкусити від неї ще половину території, не дати вбити ще десятки чи сотні тисяч людей, не дати пролити нових сліз у сотнях тисяч родин!
Про Зеленського
Якщо ви прочитали все, що написано до цього, і вірите, що Зеленський здатен покращити ваше життя, підняти соціальні стандарти - будь ласка, це - ваше право. Оберіть його з своєю партією до Верховної Ради, хай він формує коаліцію, стане Прем'єр-міністром і зробить це для вас. Ніхто в Україні не бути проти покращення життя. Але навіщо його продвигати на посаду, яка ці проблеми не вирішує, навіщо ризикувати тим, що уже зроблено? А зроблено найголовніше - те, що у Харкові, Одесі, Полтаві досі не було війни...
Доля нашого достатку визначатиметься на виборах до Верховної Ради, а наше життя і свобода - на Виборах Президента у квітні. Але, помилившись зараз, осінь уже може нічого не вирішувати...