Зарплата левової частки працівників бюджетної сфери розраховується виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про оплату праці" та ст. 96 Кодексу законів про працю України, ця ставка повинна перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. Проте, уряд 16 вересня минулого року прийняв Постанову, згідно з якою сплачував бюджетникам заробітну плату, виходячи з незрозумілої цифри у 1012 гривень, а мав би брати за основу підрахунку мінімальну зарплату - 1378 грн.
З 1 травня мінімальна заробітна плата зросла до 1450 грн. Уряд же продовжує відштовхуватися від своєї незрозумілої цифри - у цьому році 1012 грн замінили на 1185 грн. А, відповідно, законодавства, заробітна плата працівників бюджетної сфери має обраховуватися на основі мінімальної зарплати, а не 1185 грн. Тож, відповідно, і зарплата вчителя чи медика має складати - 1450, помножені на коефіцієнт, який відповідає ставці тарифного розряду.
Тобто, навіть, без підняття зарплати, лише правильно виконуючи закон, працівники-бюджетники мають отримувати, мінімум, на 22% більше! Якщо нічого не зміниться, загальна сума недоплати в цьому році складе, за приблизними підрахунками, близько 70 мільярдів гривень!
Немає коментарів:
Дописати коментар