12 березня 1863 року в Петербурзі, у родині киянів з козацьким корінням Івана та Ганни Вернадських народився син Володимир - майбутній український філософ, природодослідник, основоположник геохімії, біогеохімії, радіогеології й космізму, засновник Української Академії Наук.
Його життя тісно пов'язане з Шишаччиною. Тут, на пагорбі Бутова Гора, Володимир Іванович збудував собі дачу, жив, досліджував природу та писав наукові книги з 1913 по 1917 роки.
На Полтавщині Володимир проводив дитинство. Часто приїжджав сюди протягом життя. Відвідував свого брата Володимира Короленка на його власній дачі у селі Хатки на Шишаччині.
Великий геній найбільшого натхнення відчув саме на Бутовій горі. Тут він написав головні наукові праці, розробив вчення про ноосферу та живу речовину.
"Порушення космічно-гравітаційної закономірності на Шишаччині, пов'язаної з центробіжними та інерційними силами обертання земної кулі - це унікальне явище, що створює мікроклімат, який позитивно впливає на стан людини", - відмічав Володимир Вернадський.
Наукові роботи Вернадського ще повністю не осягнуті людством. Нас чекає це у майбутньому. Як і відродження дачі Володимира Івановича на Бутовій горі, яка обов'язково відбудується після Української Перемоги!
Немає коментарів:
Дописати коментар