Сьогодні в Україні 28 червня 2022 року.
125 день війни.
26 річниця прийняття Конституції
І день жалоби.
День жалоби у зв'язку з учорашнім російським терактом у Кременчуці, в якому загинули десятки людей. Десятки порені. Десятки досі вважаються зниклими безвісти.
Уже за кілька хвилин у різних куточках області - від Полтави до Миргорода, мешканці почули вибухи, з них один - дуже потужний. Я сам особисто чув його за більш ніж 100 кілометрів від місця вибуху.
О 16-ій годині начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив про "прильоти" у місто Кременчук. За півгодини уточнив, що ракета влучила у цивільний об'єкт.
У мережі з'явилося перше відео, де мешканці Кременчука відмічали, що вибух стався у районі заводу "Дормаш". Мова йде про Кременчуцький завод дорожніх машин - один з найбільших у Європі виробників дорожніх машин, зокрема асфальтозмішувальних установок, катків тощо.
Як пізніше виявилося, одна з ракет таки зачепила завод.
Момент прильоту ракети зафіксували камери відеоспостереження у Міському саду Кременчука. Там відпочивальників накрило вибуховою хвилею і падаючими уламками.
Внаслідок цього удару був знищений проліт одного з корпусів, вилетіли вікна у всіх будівлях підприємства. Також ракетний обстріл пошкодив двоповерхову будівлю. Двоє працівників, на жаль, отримали поранення.
Після 17-ї години Президент України Володимир Зеленський повідомив про влучання ракети у торгово-розважальний центр, у якому за попердніми оцінками могло перебувати до тисячі осіб.
Пізніше виявилося, що це був торговий центр "Амстор" - один з найбільших торгових центрів міста. Після влучання ракети, у ньому відразу ж виникла потужна пожежа. Вогонь за лічені секунди охопив усю будівлю. Площа загоряння склала 10 тисяч квадратних метрів.
До гасіння пожежі залучили 115 рятувальників та 20 одиниць техніки ДСНС.
Так як неподалік торгового центру знаходиться залізниця, до місця пожежі також негайно виїхав пожежний потяг Укрзалізниці та ДСНС України.
На місце трагедії невідкладно прибули міський голова Кременчука Віталій Малецький, голова Полтавської облвійськадмінстрації Дмитро Лунін, керівник Кременчуцької райвійськадмінстарції Олег Лєднік. Згодом прибув міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
З міністром прибув і його радник Антон Герщенко, який найпершим показав наслідки ракетного удару і те, як розбирали завали зруйнованої будівлі.
Рятувальникам і волонтерам потрібно було розібрати сотні тон металоконструкцій в тяжких умовах. Шанси знайти когось живим лишалися примарними.
Ввечері командування Повітряних Сил ЗСУ повідомило, що у торговий центр "Амстор" російські окупанти влучили ракетами Х-22, випущеними із дальніх бомбардувальників Ту-22 М3. Літаки рашистів злетіли з аеродрому Шайковка, а пуски здійснювались з Курської області.
Згодом міжнародна розвідувальна спільнота Informnapalm повідомила, що воєнні злочинці, які атакували Кременчук, служать у 52-му гвардійському бомбардувальному авіаційному полку, в/ч 33 310 (Калузька область, нас. пункт Шайковка). На озброєнні цього полку стоять саме Ту-22М3, які атакували Кременчук ракетами Х-22.
Служба безпеки України та Прокуратура Полтавщини розпочали розслідування за фактом порушення законів війни.
Тим часом у Росії почали повідомляти про те, що Україна сама влаштувала провокацію у Кременчуці. Назвали це постановкою на кшалт Бучі-2.
Це були офіційні повідомлення у засобах масової інформації.
А ось як ракетний удар по мирному місту оцінили звичані росіяни, прості люди: (скріни)
Думаю, ви розумієте, що після цього говорити про якихось "хороших рускіх", чи про те, що народ "нє прі чом" стає все важче.
Сьогодні вже пропагандисти таки зізналися, що це вони бомбили Кременчук. Але кажуть, що бомбили уже згаданий завод дорожніх машин. А щодо торгового центру, то він, як заявляють пропагадисти, не працював, і в ньому зберігалися військові боєприпаси.
Це розраховано хіба що для повних неадекватів. Адже у центрі міста, де проживають 200 тисяч людей, неможливо нічого приховати. І всі добре знають правду, і як все було насправді.
Але в крайному разі рашисти зізналися - що це вони бомбили торговий центр. Цей факт обов'язково буде розглянутий міжнародним трибуналом і є доказом російського тероризму.
Чому обстріл Кременчука - це військовий злочин і терористичний акт?
На будь-якій війні гинуть мирні жителі. Бо війни відбуваються там, де живуть люди.
Але коли військо цілить у скупчення чи розташування військ свого ворога, і побічно під час цього гинуть кілька мирних людей - це вважається воєнною необхідністю.
А коли армія цілить по мирному місту, де немає військових частин і військових складів, навіть коли ціллю є не торговий центр, а завод, це - свідомий удар по мирному цивільному обєкту. Це - порушення правил війни, воєнний злочин, терористичний акт.
ВІДЕО ПО ТЕМІ
Дивіться також:
Немає коментарів:
Дописати коментар